DLA AUTORÓW

Droga Druhno!

free stock rgb
Jeśli jesteś na tej stronie - to znaczy, że zastanawiasz się (a może jesteś pewna?), od czego zacząć stworzenie artykułu. A może masz już gotowy tekst, który mógłby zostać opublikowany?

Motywy nie są istotne - zapraszamy do WSPÓŁTWORZENIA Krajki. Będzie miała sens tylko wtedy, gdy również i TY przekażesz światu swój punkt widzenia. Zapoznaj się z różnymi ścieżkami tworzenia artykułów oraz z terminarzem, a potem...do dzieła!

1) "Mam gotowy artykuł na konkretny temat - co dalej?"

Przede wszystkim - prześlij tekst do nas (konktakt) i opisz krótko, dlaczego powstał. Na pewno damy Ci odpowiedź, czy możliwe będzie wydrukowanie go w najbliższym numerze. Jeśli nie - zaproponujemy jakieś inne rozwiązanie.
Prześlij też do nas kilka słów o sobie!

Możesz też od razu zapoznać się z wytycznymi dla Autorów, które znajdują się w załączniku na dole tej strony. Tam jest szczegółowo opisane, z jakich części powinien składać się artykuł, jak powinien być podzielony oraz jakie kroje fontów powinnaś zastosować.

Może się zdarzyć, że Twój artykuł będzie wymagał poprawek. Odeślemy Ci go wówczas, a Twoim zadaniem będzie przejrzenie poprawek, ich akceptacja (bądź nie - wówczas będziemy dyskutować) lub wprowadzenie w życie.

Zwróć uwagę na terminy podane na dole strony!

2) "W próbie na stopień mam zadanie dot. stworzenia artykułu na temat ABC - co mogę napisać? Jakie artykuły są obecnie potrzebne?"

Krajka jest kwartalnikiem, więc przede wszystkim wszystko zależy od momentu, w którym się do nas zgłosisz. Jeśli akurat będziemy szukać pomysłu na numer - być może Twój pomysł będzie inspiracją do całego numeru! :)
Często jednak zdarza się, że mamy już gotową koncepcję albo nawet złożony numer. Co wtedy? Wspólnie szukamy rozwiązania: możesz albo napisać na inny temat - podobny, albo Twój artykuł ukaże się jako dodatek w wersji internetowej, albo...jest wiele możliwości, na pewno coś uda nam się wymyśleć!

Jeśli jeszcze nie zaczęłaś pisać artykułu - skonsultuj z nami dokładny temat. Przejrzyj również wytyczne dla Autorów (plik na dole strony). Tam jest szczegółowo opisane, z jakich części powinien składać się artykuł, jak powinien być podzielony oraz jakie kroje fontów powinnaś zastosować. To bardzo ułatwi nam pracę.

Zwróć uwagę na terminy podane na dole strony!

3) "W próbie mam wpisany artykuł na dowolny temat. Co mogę napisać?

Warto abyś od razu w mailu napisała: czym się interesujesz, w czym czujesz się mocna lub o czym lubisz pisać. To pomoże nam podpowiedzieć Ci temat. Zależnie od momentu, w którym się do nas zgłosisz - możemy akurat dopiero robić spis artykułów lub mieć większość gotowych (wtedy wybór będzie niewielki), bądź cierpliwa i wyrozumiała :)

Przejrzyj wytyczne dla Autorów (plik na dole strony). Tam jest szczegółowo opisane, z jakich części powinien składać się artykuł, jak powinien być podzielony oraz jakie kroje fontów powinnaś zastosować. To bardzo ułatwi nam pracę.

Zwróć uwagę na terminy podane na dole strony!

4) "Chciałabym po prostu coś napisać, ale nie mam pomysłu co..."

Każda pomoc jest niezwykle ważna i przydatna! Napisz nam przede wszystkim o Twoich pasjach, może i zawodzie lub po prostu opisz, co mogłabyś tworzyć. Podamy Ci dostępne tematy lub poprosimy o własne propozycje (te zawsze mile widziane). A potem...pozostaje tylko pisać!

Przejrzyj wytyczne dla Autorów (plik na dole strony). Tam jest szczegółowo opisane, z jakich części powinien składać się artykuł, jak powinien być podzielony oraz jakie kroje fontów powinnaś zastosować. To bardzo ułatwi nam pracę. Zapoznaj się również z terminami, poniżej.


TERMINARZ NUMERU JESIEŃ-ZIMA 2013

 Co?
Termin
 Zgłaszanie się po temat, tworzenie tekstów, konsultacje Autorów
10 października - 10 listopada
 Ostateczny termin spływania tekstów, zdjęć i grafik do artykułów
11 listopada
 Korekta tekstów (gramatyczna, ortograficzna, merytoryczna), ostateczny termin przesłania tekstów poprawkach przez Autorów
 do 30 listopada

Słowo komentarza: Prosimy pamiętaj, że terminowe przesłanie Twojego tekstu to gwarancja, że numer wyjdzie na czas. Jeśli spóźniasz się kilka dni z artykułem (i nie uprzedzisz nas o tym), czekają na Ciebie korektor, grafik oraz sztab ludzi pracujących przy Krajce. Proszę - szanujmy swoją pracę! :)

POSZUKUJEMY FOTOREPORTERÓW ORAZ GRAFIKÓW! :)
Pomoż nam sprawić, aby Krajka była nie tylko pełna treści, ale by towarzyszył jej również obraz. Pisz śmiało!

Ċ
Redaktor Naczelna,
5 paź 2013, 14:21
Comments